GLASS & CERAMICS / Figurines / Figurine 4047381
nr 404 7381
FIGURINE
Lenght: ()
Rosenthal, Art Deco, höjd: 23 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
300
SEK 650
Monday April 3 2006
at 16:15:00
600 kr
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
FIGURINE
nr 404 7381
FIGURINE
Lenght: ()
Estimate: | 300 |
Sold: | SEK 650 |
Monday April 3 2006 |
Art Décoratifs
Rosenthal
Rosenthal